نشان انجمن دانشگاه دانشگاه جهانگیری اخبار سیاسی و اجتماعی

نشان: انجمن دانشگاه دانشگاه جهانگیری اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری هیات داوران جایزه‌ی مستند برلین معرفی شدند

مسئولان جشنواره فیلم سه سینماگر را به عنوان هیئت داوران جهت گزینش عالی ترین اثر مستند (غیرداستانی) این مناسبت سینمایی معرفی کردند.

هیات داوران جایزه‌ی مستند برلین معرفی شدند

هیات داوران جایزه ی مستند برلین معرفی شدند

عبارات مهم : جایزه

مسئولان جشنواره فیلم سه سینماگر را به عنوان هیئت داوران جهت گزینش عالی ترین اثر مستند (غیرداستانی) این مناسبت سینمایی معرفی کردند.

به گزارش ایسنا، «اریک شلوسر» نویسنده کتاب معروف «ملت حاضری خور» که کتابش در سال ۲۰۰۶ به وسیله «ریچارد لینلکیتر» مورد اقتباس سینمایی قرار گرفت، «اولریکه اوتینگر» مستندساز آلمانی و «سینتیا جیل» مستندساز اهل کشور پرتغال، سه سینماگر تشکیل دهنده هیئت داوران مستند جشنواره بین المللی برلین ۲۰۱۸ هستند که برنده جایزه فیلم غیرداستانی جشنواره را گزینش خواهند کرد.

«اریک شلوسر» علاوه بر تهیه کنندگی فیلم «ملت حاضری خور»، تهیه کنندگی مستند نامزد اسکار «کارخانه غذا» به کارگردانی «رابرت کنر» در سال ۲۰۰۸ و همچنین فیلم «خون به پا خواهد شد» ساخته «پل توماس اندرسون» (۲۰۰۷) را نیز در کارنامه دارد که هر دو این فیلم ها نیز در جشنواره برلین به نمایش گذاشته شده است اند.

«اولریکه اوتنیگر» نیز از صورت هایی است که حضور پررنگی در جشنواره برلین طی این چند سال داشته است و مستند ۱۲ ساعته «سایه کامیسو» از وی در سال ۲۰۱۶ بخش فروم جشنواره برلین را افتتاح کرد و در نهایت جایزه منتقدین فیلم آلمانی را به خود تخصیص داده شده است داد.

امسال در مجموع ۱۸ اثر غیرداستانی در بخش های متفاوت جشنواره برلین از جمله رقابتی، پانوراما، فروم، نسل، نمایش های خاص و … نخستین نمایش جهانی خود را در برلین تجربه خواهند کرد و برنده جایزه نقدی ۵۰ هزار یورویی عالی ترین مستند جشنواره از میان این ۱۸ فیلم گزینش خواهد شد.

جایزه مستند جشنواره برلین جهت نخستین بار در سال گذشته (۲۰۱۷) به این مناسبت سینمایی اضافه شد.

شصت وهشتمین جشنواره بین المللی فیلم برلین از تاریخ ۱۵ تا ۲۵ فوریه ۲۰۱۸ (۲۷ بهمن تا ۷ اسفند) در آلمان برگزار می شود.

هیات داوران جایزه‌ی مستند برلین معرفی شدند

واژه های کلیدی: جایزه | مستند | معرفی | نمایش | داوران | جشنواره | سینمایی | جشنواره فیلم | جشنواره بین المللی فیلم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs