نشان انجمن دانشگاه دانشگاه جهانگیری اخبار سیاسی و اجتماعی

نشان: انجمن دانشگاه دانشگاه جهانگیری اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اجتماعی نهنگ آبی به کشور عزیزمان ایران نمی‌رسد؟!

بازی نهنگ آبی که این روزها در میان نوجوانان کشورهایی مانند روسیه و فرانسه موجب رفتارهای خطرناکی ازجمله خودکشی نیز شده، تهدیدی جهت نوجوانان در اینترنت به شمار می

نهنگ آبی به کشور عزیزمان ایران نمی‌رسد؟!

نهنگ آبی به کشور عزیزمان ایران نمی رسد؟!

عبارات مهم : ایران

بازی نهنگ آبی که این روزها در میان نوجوانان کشورهایی مانند روسیه و فرانسه موجب رفتارهای خطرناکی ازجمله خودکشی نیز شده، تهدیدی جهت نوجوانان در اینترنت به شمار می رود و به گفته کارشناسان باید خانواده ها را با عواقب آن آشنا کرد.

به گزارش ایسنا، بعضی گمانه زنی می کنند که شاید چالش اینترنتی نهنگ آبی که نوجوانان را به خودکشی تشویق می کند، وارد کشور عزیزمان ایران هم شده است باشد ولی وزیر ارتباطات کشورمان در پیج اینستاگرام خود منشتر شدن مطلبی در این باره تاکید کرده که این بازی از بسیاری از فروشگاه های نرم افزار از بین بردن شده است و به طریق معمول از کشور عزیزمان ایران هم قابل دسترسی نیست.

نهنگ آبی به کشور عزیزمان ایران نمی‌رسد؟!

آذری جهرمی با بیان اینکه امروز با مدیران vk جهت عدم اشاعه خشونت از طریق این شبکه اجتماعی مذاکره می کنیم، گفته است هرچند این شبکه اجتماعی در کشور عزیزمان ایران مسدود است ولی جهت این عنوان تلاش خواهیم کرد.

وزیر ارتباطات همچنین با بیان اینکه توسعه فرهنگ استفاده از تبلت و سیم کارت خاص جهت کودکان و نظارت والدین بر فعالیت فرزندان در اینترنت امروی مهم هست، تاکید کرده است که از بخش شخصی جهت توسعه این حوزه که بازار خوبی هم پیش رو دارد دعوت به فعالیت زیاد می کنیم و حمایت مورد نیاز نیز به عمل خواهیم آورد و انتظار داریم مرکز ملی بازیهای رایانه ای از طریق مدارس و معلمان تربیتی جهت آگاهی رسانی به والدین و معلمان وارد عمل شوند.

بازی نهنگ آبی که این روزها در میان نوجوانان کشورهایی مانند روسیه و فرانسه موجب رفتارهای خطرناکی ازجمله خودکشی نیز شده، تهدیدی جهت نوجوانان در اینترنت به شمار می

آذری جهرمی همچنین خاطر نشان کرده که انتقال مفاهیم در قالب زبان بازی تاثیرگذاری بیشتری دارد و در میان بازیهای بافایده گاهی اندیشه های شیطانی نیز به یک بازی تبدیل میشود و نهنگ آبی یکی از این بازیهاست. در این میان جهت صیانت از جوانان مهمترین وظیفه را در کنار حاکمیت، خانواده ها برعهده دارند و رسانه های رسمی و اجتماعی جهت اطلاع رسانی خوب عمل کردند. باید مواظبت کنیم کار رسانه ای دغدغه ایجاد کند و نه ترس، وحشت ناشی از بی اطلاعی است و وظیفه رسانه دقیقا اطلاع رسانی است.

بر اساس آنچه این روزها در بعضی صفحات اینترنت دست به دست می شود در این چالش از مخاطبان خواسته می شود تا به مدت ۵۰ روز کارهای روزانه ای که از آن ها خواسته شده است انجام دهند که این فعالیت ها مشمول بر خودزنی، حک شکل و شماره با چاقو بر ساعد، تماشای فیلم های وحشت آور، حاضر شدن در اماکن، سازه ها و بلندی های خطرناک جهت گرفتن تصویر خودگرفته و بیدار شدن در ساعات نامعمول است و در آخر پنجاهمین روز از نوجوانی که «بازی» را شروع کرده، خواسته می شود تا خودکشی کند.

این چالش در سال ۲۰۱۳ در روسیه با «F57» شروع شد. «F57» نام یکی از گروه های فوت در شبکه اجتماعی Vkontakte» روسیه هست. فلیپ بودیکین، دانشجوی سابق روانشناسی نیز ادعا می کرد این بازی را ایجاد کرده هست. او اعلام کرد نشانه از اختراع این بازی این است تا با کشاندن افراد به سمت خودکشی، جامعه را از افرادی که به نظرش ارزشی ندارند پاک کند. واژه نهنگ آبی هم از خودکشی دسته جمعی نهنگ ها گرفته شده است هست.

نهنگ آبی به کشور عزیزمان ایران نمی‌رسد؟!

واژه های کلیدی: ایران | فعالیت | خودکشی | رسانه ای | رسانه ها | اینترنت | اینترنتی | نوجوانان | شبکه اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs